Studeni, 2021.

Književni susret s Božidarom Prosenjakom za naše sedmaše

Božidar Prosenjak je rođen 1948. godine. Svoje je djetinjstvo proveo u podravskom selu Kuzmincu. Autor je mnogih djela, a neka od njih su: zbirka pjesama i kratkih proza za djecu „A“, roman „Divlji konj“, zbirka priča za djecu “Sijač sreće“, slikovnica „Golub i sokol“ i mnoga druga.

Učenici sedmih razreda imali su priliku upoznati književnika dana 11. studenoga tijekom sata Hrvatskog jezika. Književnik je s nama podijelio zanimljive zgode iz svog školovanja i života. Saznali smo neke interesantne priče, a jedna od njih je bila o jednom čovjeku koji je na književnom susretu bez prestanka ponavljao sve za književnikom od riječi do riječi. Njemu je to s vremenom dojadilo, no na kraju je shvatio da je pokraj tog čovjeka sjedio jedan Talijan, a ovaj mu je prevodio. Iz ove anegdote možemo zaključiti da je istina da u svakoj situaciji postoje dvije strane iste priče. Uz tu zgodu bilo ih je još mnogo. Pri kraju susreta postavljali smo pitanja književniku i dobili smo neke zanimljive odgovore.

Za kraj smo saznali da nas u bliskoj budućnosti čeka još jedno fantastično djelo Božidara Prosenjaka.

Leonarda Džida, 7.b

Studeni, 2019.

• Književni susret s Dubravkom Jelačićem Bužimskim za sedmaše

Travanj, 2018.

• Književni susret sa Snježanom Babić Višnjić za treći razred

Naša gošća je dobitnica nagrade "Grigor Vitez" za književni tekst za knjigu "Krugovi na vodi"

Autorica nam je predstavila svoj raznoliki opus romana i priča koje je napisala za djecu i ukazala na ljepotu čitanja i uživanja u njemu te na važnost pisane riječi.

Naučila nas je i kako samostalno napisati vlastitu priču razvijajući pritom svoju maštu.

Pričala nam je i o svojem nadahnuću koje često nalazi u povijesnim događajima pa je tako i nastao njezin roman "Andautonac" u kojem dječak Kai odrasta bez roditelja u Andautoniji u dalekom 3.stoljeću.

Studeni, 2016.

• Književni susret sa Sanjom Polak za učenike trećeg razreda

U druženju s književnicom saznali smo koliko je čitanje važno i da uvijek trebamo pronaći par minuta dnevno za čitanje. Čitajući bogatimo svoj rječnik, ljepše pišemo i imamo bolje ocjene. Književnica nam je poručila da ja tajna dobrih ocjena u tome da svaki dan čitamo 15 minuta želimo li imati petice.

« Lipanj 2022 »