Ukupno: 1201575

Upis u srednju školu jedna je od težih odluka s kojom se susreću učenici završnog razreda osnovne škole. Zadaća osnovne škole pripremiti je za daljnje obrazovanje i pomoći učenici u usmjeravanju prema upisu srednje škole prema području interesa i mogućnosti.

Izuzetno važan aspekt pri odabiru srednje škole je uzimanje u obzir vlastitih interesa, ocjena, ali i mogućnosti.

Profesionalnu orijentaciju u našoj školi provode pedagog Igor Salopek i logopedinja Mirta Kapetanović.

Pedagog provodi profesionalnu orijentaciju s učenicima osmih razreda radionicom na satima razrednika u listopadu, kada su učenici upućeni i riješiti prigodne upitnike profesionalnih sklonosti, dostupni u prilogu. U svibnju tekuće školske godine održava se zajednički roditeljski sastanak roditelja i učenika, na kojem pedagog upoznaje nazočne s postupkom upisa u srednju školu. Učenici su tijekom cijele školske godine potaknuti potražiti individualnu pomoć pedagoga u donošenju odluke o upisu u srednju školu.

Logopedinja surađuje s roditeljima i učenicima učenika s izmjenjenim oblikom obrazovanja, koji su upućeni u ostvarivanje svojih prava i obaveznu profesonalnu orijentaciju na Hrvatskom zavodu za zapošljavanje. Učenici nakon provedene profesionalne orijentacije i dobivenih rezultata upućeni su na upis u srednju školu preko Gradskog ureda za obrazovanje, Zagreb. Učenici i roditelji s mogućnošću ostvarivanja navedenih prava, informirani su od listopada tekuće školske godine nadalje.

Učenici osmih razreda, na radionici pedagoga, upućeni su na prigodne upitnike profesionalnog usmjeravanja, koji mogu pripomoću u odabiru srednje škole. Upitnici prema danim odgovorima nude potencijalna zanimanja za učenike.

RaZBor nudi vodič kroz zanimanja i upitnike za izbor zanimanja www.karijera.hr

Upitnik profesionalnih sklonosti http://mrav.ffzg.hr/zanimanja/upitnik/upitnik.htm

Priručnik ''Kamo nakon osnovne škole?''  Hrvatskog zavoda za zapošljavanje nudi popis škola i programa dostupnih za upis po regijama republike Hrvatske http://www.hzz.hr/default.aspx?id=10353

Stranica E-Usmjeravanje daje mogućnost informiranja u vidu upitnika i pomoći pri odabiru srednje škole http://e-usmjeravanje.hzz.hr

Svi učenici koji će htjeti pristupiti testiranju profesionalne orijentacije, moći će otići u ured CISOK-a. Pedagog će učenike obavijestiti o mogućim terminima testiranja, nakon iskazanog interesa učenika, početkom drugog polugodišta tekuće školske godine.

Sve informacije vezano za upis u srednju školu bit će pravovremeno dane učenicima i roditeljima.

Želimo Vam puno sreće s upisom u srednju školu!

Odluka za upis u srednju školu sljedeće školske godine i vremenik upisa, su u prilogu.

Za izračun bodova slobodno isprobajte kalkulator izračuna bodova: https://ucenici.com/kalkulator-bodova-za-upis-u-srednju/ .

Postupak prijave upisa u srednju školu odvija se preko stranice: https://srednje.e-upisi.hr/#/

Termini ljetnog upisnog roka:

Opis postupka Datum
Početak prijava u sustav 29. 5. 2023.
Registracija kandidata izvan redovitog sustava obrazovanja RH putem srednje.e-upisi.hr 29. 5. do 26. 6. 2023.
Dostava osobnih dokumenata i svjedodžbi Središnjem prijavnom uredu 29. 5. do 26. 6. 2023.
Prijava obrazovnih programa 28. 6. do 7. 7. 2023.
Prijava programa koji zahtijevaju dodatne provjere 28. 6. do 2. 7. 2023.

Dostava dokumentacije:

• Stručnog mišljenja HZZ-a za programe koji to zahtijevaju

• Dokumenata kojima se ostvaruju dodatna prava za upis (dostavljaju se putem srednje.e-upisi.hr)

28. 6. do 6. 7. 2023.
Provođenje dodatnih ispita i provjera i unos rezultata 3. 7. do 6. 7. 2023.
Brisanje kandidata koji nisu zadovoljili preduvjete s lista 6. 7. 2023.
Unos prigovora 7. 7. 2023.
Objava konačnih ljestvica poretka 10. 7. 2023.

Dostava dokumenata koji su uvjet za upis u određeni program obrazovanja srednje škole:

1) Upisnica (obvezno za sve učenike) – dostavlja se elektronički putem srednje.e-upisi.hr ili dolaskom u školu na propisani datum

2) Potvrda liječnika školske medicine – dostavlja se putem elektroničke pošte na e-adresu srednje škole ili dolaskom u školu na propisani datum i

3) Potvrda obiteljskog liječnika ili liječnička svjedodžba medicine rada – dostavlja se putem elektroničke pošte na e-adresu srednje škole ili dolaskom u školu na propisani datum.

10. 7. do 13. 7. 2023
Točan datum zaprimanja dokumenata dolaskom u školu objavljuje se na mrežnim stranicama i oglasnim pločama škola. .
Objava okvirnog broja slobodnih mjesta za jesenski upisni rok 14. 7. 2023.
Službena objava slobodnih mjesta za jesenski upisni rok 7. 8. 2023.

« Svibanj 2022 »