Ukupno: 1203835

Ožujak, 2023.

KNJIŽEVNI SUSRET SA ZLATKOM KRILIĆEM I HRVOJEM KOVAČEVIĆEM

Peti i šesti razredi naše škole bili su u Društvu hrvatskih književnika i prisustvovali susretu s poznatim književnicima Hrvojem Kovačevićem i Zlatkom Krilićem. Susret je bio vrlo zabavan, zanimljiv i uz puno smijeha tako da smo uvelike prekoračili dogovoreno vrijeme druženja. Učenici su postavljali nebrojena pitanja piscima i često dobivali duhovite odgovore. Neka pitanja su bila vrlo domišljata kao npr. Ako nije svaka knjiga po ukusu svakog čitatelja jer volimo različite knjige, zašto moramo svi čitati iste lektire ako su nam ukusi različiti? Puno toga smo saznali o našim piscima iz njihovog života i dobro se zabavili.

Susret s dvama književnicima

Dana 28.03.2023. učenici šestih i petih razreda OŠ M. Krleže krenuli su na devedestominutni susret s književnicima Zlatkom Krilićem i Hrvojem Kovačevićem. To se održavalo u Društvu hrvatskih književnika. Na početku književnici su predstavili sebe, ali i njihova najpoznatija djela. Pričali su nam svakakve dogodovštine iz života. Nakon toga učenici su postavili mnogo pitanja uz šalu i smijeh. Na kraju Zlatko Krilić spomenuo je kako voli poeziju te je na kraju recitirao svoju pjesmu. Učenicima se susret svidio te su na povratku pričali kako im je bilo super i da bi opet išli.

Eva Odak, 6.a

Veljača, 2023.

KNJIŽEVNI SUSRET SA ŽELJKOM HORVAT VUKELJOM
U našoj školskoj knjižnici  održana su dva  književna susreta: jedan za učenike 1. i 2. razreda te drugi za učenike trećih i četvrtih razreda. Došla nam je u goste književnica Željka Horvat Vukelja zajedno sa svojom čarobnom torbom prepunom iznenađenja i s puno džepića. U svakom džepiću se nešto krilo. Vadeći iz torbe razne predmete  Željka nam je pričala  priče koje su učenici pozorno slušali a neki su i u pričanju priče sudjelovali.Svi smo se dobro zabavili i od srca nasmijali.

Siječanj, 2023.

KNJIŽEVNI SUSRET S MELITOM RUNDEK

Knjiga nije predmet. Ona je čarolija. Dobre knjige moraju putovati iz ruke u ruku i na tom putu uvijek se nešto dogodi s ljudima i knjigama.“ ( M. Rundek)

U školskoj knjižnici 19.siječnja 2023. održan je prvi književni susret uživo nakon pandemije koji su učenici petih razreda s nestrpljenjem dočekali. U goste nam je došla Melita Rundek, višestruko nagrađivana književnica. U uvodnom razgovoru prisjetili smo se njezinog dolaska u našu školu davne 2011. godine. U međuvremenu napisala je preko 30 romana za djecu i mlade, a najviše smo se dotakli njezinog romana Psima ulaz zabranjen za koji je dobila i nagradu Ivana Brlić Mažuranić  za najbolji tekst u 1999.godini. Bilo je zanimljivo družit se s književnicom čije su knjige i omiljena lektira.

Studeni, 2021.

Književni susret s Božidarom Prosenjakom za naše sedmaše

Božidar Prosenjak je rođen 1948. godine. Svoje je djetinjstvo proveo u podravskom selu Kuzmincu. Autor je mnogih djela, a neka od njih su: zbirka pjesama i kratkih proza za djecu „A“, roman „Divlji konj“, zbirka priča za djecu “Sijač sreće“, slikovnica „Golub i sokol“ i mnoga druga.

Učenici sedmih razreda imali su priliku upoznati književnika dana 11. studenoga tijekom sata Hrvatskog jezika. Književnik je s nama podijelio zanimljive zgode iz svog školovanja i života. Saznali smo neke interesantne priče, a jedna od njih je bila o jednom čovjeku koji je na književnom susretu bez prestanka ponavljao sve za književnikom od riječi do riječi. Njemu je to s vremenom dojadilo, no na kraju je shvatio da je pokraj tog čovjeka sjedio jedan Talijan, a ovaj mu je prevodio. Iz ove anegdote možemo zaključiti da je istina da u svakoj situaciji postoje dvije strane iste priče. Uz tu zgodu bilo ih je još mnogo. Pri kraju susreta postavljali smo pitanja književniku i dobili smo neke zanimljive odgovore.

Za kraj smo saznali da nas u bliskoj budućnosti čeka još jedno fantastično djelo Božidara Prosenjaka.

Leonarda Džida, 7.b

Studeni, 2019.

• Književni susret s Dubravkom Jelačićem Bužimskim za sedmaše

Travanj, 2018.

• Književni susret sa Snježanom Babić Višnjić za treći razred

Naša gošća je dobitnica nagrade "Grigor Vitez" za književni tekst za knjigu "Krugovi na vodi"

Autorica nam je predstavila svoj raznoliki opus romana i priča koje je napisala za djecu i ukazala na ljepotu čitanja i uživanja u njemu te na važnost pisane riječi.

Naučila nas je i kako samostalno napisati vlastitu priču razvijajući pritom svoju maštu.

Pričala nam je i o svojem nadahnuću koje često nalazi u povijesnim događajima pa je tako i nastao njezin roman "Andautonac" u kojem dječak Kai odrasta bez roditelja u Andautoniji u dalekom 3.stoljeću.

Studeni, 2016.

• Književni susret sa Sanjom Polak za učenike trećeg razreda

U druženju s književnicom saznali smo koliko je čitanje važno i da uvijek trebamo pronaći par minuta dnevno za čitanje. Čitajući bogatimo svoj rječnik, ljepše pišemo i imamo bolje ocjene. Književnica nam je poručila da ja tajna dobrih ocjena u tome da svaki dan čitamo 15 minuta želimo li imati petice.

« Svibanj 2022 »